Titulka

Rodinné pobyty a firemní akce na Statku U Kubů

Výlety a aktivity

Sjezdovky

Sjezdovky

Cca 500 m – v zimě lyže, v létě dvojkolky, trojkolky či rovnou čtyřkolky, PINGUin park pro děti. www.ski-privrat.cz. Upravovaná běžecká stopa vede přímo za statkem. V zimních měsících vyjíždí z České Třebové o víkendech skibusy do Orlických hor do Čenkovic a Říček.

PINGUin park

PINGUin park

Areál plný atrakcí a zábavy v klidné lokalitě blízko lesa, bez aut a každodenního shonu. dobrá příležitost jak s dětmí strávit krásné aktivní odpoledne. Je vybaven moderními herními prvky, které rozvíjí detskou motoriku, představivost a obratnost. Trampolíny, opičí dráha, balancér, lanovka a další a další aktivity, které je třeba vyzkoušet.

Hřiště

Hřiště

Cca 300m – tatranové hřiště na tenis, volejbal, futsal, nohejbal, koš na streetbal, dětské hřiště, hřiště je v majetku ubytovatele.

Rozhledna Andrlův Chlum

Rozhledna Andrlův Chlum

Na kopci nad jihozápadní částí Ústí nad Orlicí stojí rozhledna Andrlův chlum. Na tomto místě stávaly dvě dřevěné rozhledny – první v letech 1905-1918 a druhá v letech 1943-1954. Obě zanikly a v roce 1996 zde byla postavena nová víceúčelová telekomunikační věž s rozhlednou v nadmořské výšce 559 m.

Litomyšl

Litomyšl

Cca 15 km – okresní město s krytým plaveckým bazénem, sportovním centrem (bowling, squash, kulečník…), kvalitními stezkami pro in-line brusle a aquaparkem, na které shlíží rozhledna na Andrlově chlumu.

Česká Třebová

Česká Třebová

Cca 4 km – v nejbližším městě naleznete románskou rotundu sv. Kateřiny, městské muzeum se stálou expozicí věnované železnici a sbírkou velorexů, kino, lanové centrum, krytý plavecký bazén, zimní stadión, bowling a pro milovníky vláčků též největším nákladním nádražím v ČR.

Toulovcovy Maštale

Toulovcovy Maštale

Přírodní rezervace se nachází se na rozmezí okresu Chrudim a Svitavy, na katastrálních územích Bor u Skutče, Budislav, Jarošov, Leština, Nové Hrady, Paseky, Podměstí, Proseč a Zderaz. Soustava uzoučkých roklí vytváří skryté skalní městečko, které je protkáno systémem chodeb, jeskyní a děr se zajímavými názvy jako Kuchyně, Sklep, Myší díra nebo Zvon. Skály tvoří svrchně křídové pískovce mořského původu.

Areál Peklák „trail“

Areál Peklák „trail“

Areál Peklák je původně malé lyžařské středisko na menším kopci u České Třebové, jenže v posledních letech se více než z hlediska lyžařského proslavil z pohledu bikerského. Na svazích kopce totiž vyrostly sjezdové tratě pro horská kola a letos k nim přibyly i singletraily ve stylu flowtrailů. V areálu si tak užijí jak pokročilí bikeři na celoodpružených kolech, tak vyznavači XC nebo začátečníci ne běžnějších kolech bez zadního odpružení.

Cyklostezky

Cyklostezky

Okolí je jako dělané pro cyklisty, vždyť tu také trénuje olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý. Cyklovýlety lze nastudovat v cyklomapách regionů Orlicko-Třebovsko, Orlické hory, Toulovcovy maštale (vhodné pro MTB). V letních měsících vyjíždí z České Třebové o víkendech cyklobusy do Orlických hor na Šerlich a do Dolní Moravy pod Kralický Sněžník.

Ubytování Parkování zdarma Televize Internet zdarma Psi dovoleni Zákaz kouření Venkovní krb

© 2024 Statek U Kubů - Všechna práva vyhrazena. Ochrana osobních údajů a Podmínky užití.
Návrh a výroba webu PAREXPO s.r.o.